ପୁରୀ ସହର ଓ ବଡଦାଣ୍ତକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଦିନ ହେବ ବଡଦାଣ୍ତ ସେବା : ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ

ପୁରୀ : ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଦିନ ବଡଦାଣ୍ତ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପୁରୀ ସହର ଓ ପବିତ୍ର ବଡଦାଣ୍ତକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ

Read more

୧୬ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ଅନୁମୋଦନ, ‘ମିଶନ ଶକ୍ତି’ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଭାଗ ସୃଷ୍ଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ୧୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ‘ମିଶନ

Read more

କେରା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ହସୁଛି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଝାଡଖଣ୍ଡର କେରା ଠାରେ ଥିବା ପ୍ରାଚୀନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଅଛି । ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କେରା ଓଡିଆ ଜଗନ୍ନାଥ ମଣ୍ଡଳୀ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର

Read more

୫ ଦିନ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟରେ ଟିକା ନେଲେ ୧ ଲକ୍ଷ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ । ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୩୩୭ ଜଣ ଟିକା ନେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଗୁରୁତର ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ୪୭୨୪ ଜଣ (୪୫ରୁ ୫୯ ବର୍ଷୀୟ) ଲୋକ ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ।

Read more

ସମ୍ବଲପୁର ହୁମା ବକ୍ର ମନ୍ଦିରରେ ହେବନି ଶିବରାତ୍ରି ମେଳା । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏ ବର୍ଷ ଶିବରାତ୍ରି ମେଳା ହେବ ନାହିଁ । ପ୍ରଶାସନ ଓ ଯାତ୍ରା କମିଟି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ପୂର୍ବଭଳି ମନ୍ଦିରରେ ବାବା ବିମଳେଶ୍ବରଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଜାରି ରହିବ । ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରବେଶ ଓ ଦର୍ଶନ ମନା

Read more

ବିବନ ବିଶ୍ୱାଳର TI ପରେଡ ପାଇଁ ସିବିଆଇର ଆବେଦନ ପରେ ଅଞ୍ଜନାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା; ୨୨ ବର୍ଷ ପରେ TI ପରେଡରେ ବିବନକୁ ଚିହ୍ନିବି; କାହା ପ୍ରରୋଚନାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା ପଦାକୁ ଆସୁ; ବିବନକୁ କିଏ ଫେରାର କଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଞ୍ଜନା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ ବିଶ୍ୱାଳକୁ ଚିହ୍ନିବେ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର।

Read more

ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନର ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଭିନ୍ନ ଏକ ରଙ୍ଗରେ କାନଭାସରେ ତୋଳି ଧରିବାର ଚେଷ୍ଟାରେ ସୁସ୍ମିତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସମସ୍ତ କଳା ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରକଳା ହେଉଛି ଅନ୍ୟତମ।ଜଣେ ଚିତ୍ରକାର ତାର ତୂଳୀ ଦ୍ୱାରା ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଘଟିଯାଉଥିବା ଅନେକ ଘଟଣାବଳୀକୁ ରୂପ ରଙ୍ଗ ଦେଇ

Read more

କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି କରୋନା ଟିକା ନେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଟିକାକରଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଜିଠାରୁ ସାରା ଦେଶରେ ବୟସ୍କମାନଙ୍କୁ

Read more

ପୋଲିସ ସେବାରୁ ଅବସର ନେଲେ IPS ଡକ୍ଟର ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି । ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଅବସର ନେଲେ ସତ୍ୟଜିତ । ଆସନ୍ତାକାଲି OPSC ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ନେବେ । ୧୯୮୮ ବ୍ୟାଚ୍‌ର IPS ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି ପୋଲିସ କମିସନର ଓ DGP ମଧ୍ୟ ଥିଲେ

Read more