ପୁରୀରେ ‘ଡ୍ରିଙ୍କ୍‌ ଫ୍ରମ୍‌ ଟ୍ୟାପ୍‌’ ମିଶନର ଉଦ୍‌‌ଘାଟନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ ।‘ଆଜି ଦିନଟି କେବଳ ପୁରୀ ନୁହେଁ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶରେ ନୂଆ ଅଧ୍ୟାୟ ଯୋଡ଼ିିଛି । ପୁରୀରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ମିଳିବ । ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସହର ଭାବେ ପୁରୀରେ ଏହି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି’

Read more

ହାଇଦରକୁ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ଘଟଣା: ନିଜ ଆଡ଼ୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲେ ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିସନ । ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ଗୃହ ସଚିବ, ଡିଜିପି, ଜେଲ ଡିଜି, ପୋଲିସ କମିସନରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ । ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ ପାଇଁ କମିସନଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ । ସେପ୍ଟେ‌ମ୍ବର ୬ରେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି

Read more

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୭ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ କୋରୋନା, ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ୫୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୧୫ ସମେତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୪ ମୃତ । ଅନୁଗୁଳ ଓ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୦ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ରୋଗୀ ମୃତ ।

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୭ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ କୋରୋନା, ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ୫୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୧୫ ସମେତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା

Read more

୨୦୨୨ ଜାନୁଆରି ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଖୋଲିବ ଇ-ଅଫିସ । ରାଜ୍ୟର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ । ୨୦୨୨ ଜାନୁଆରି ପହିଲାରୁ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ଇ-ସାର୍ଟିଫିକେଟ। ପ୍ରଥମେ ୨୦୨୦ର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଅପଲୋଡ ହେବ। ପରେ ୨୦୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାର୍ଟିଫିକେଟକୁ ଅପଲୋଡ କରାଯିବ।

Read more

ନିଆଳି: କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଓଲଟପୁର ଠାରେ ଥିବା SVNIRTAR ହଷ୍ଟେଲରେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଆକୁପ୍ରେସର ଥେରାପିର ଶେଷ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ଏସ.ରାଜେଶ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲି ରହିଛି 215 ନମ୍ବର ରୁମର ପାଙ୍ଖାରେ । ମୃତକଙ୍କ ଘର ଆସ୍କା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଓଲଟପୁର ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି

Read more

ଆଜି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାବିଗ୍ରହଙ୍କ ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ପହଣ୍ଡି ଆରମ୍ଭ

ପୁରୀ : ସରିଲା ଘୋଷଯାତ୍ରା। ୧୨ ଦିନର ଏହି ଲୀଳାଖେଳା ଶେଷ ପରେ ଆଜି (ଶୁକ୍ରବାର) ଚତୁର୍ଦ୍ଧାବିଗ୍ରହ ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ କରିବେ। ରଥାରୂଢ଼ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି ପୁଣି ଗୋଟି

Read more

ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ କୋରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୯, ସମୁଦାୟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ୩୭୭କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସଂଗୃହିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟରେ କୋରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୬୯ । ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬ ଜଣଙ୍କ କୋରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।

Read more

୨ ୱେବ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ୩ ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କ ନାଁରେ ଥାନାରେ ମାମଲା ; ଚରିତ୍ର ସଂହାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟା

ଧର୍ମଗଡ଼ : ସୋଶାଲ୍‌ ମିଡିଆରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଆମପାଣି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟା ହେମାଙ୍ଗୀନି ହଂସଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆପତ୍ତି ଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ

Read more

ସାବତ ବାପା ମାଡ଼ରେ ନାବାଳିକା ଝିଅ ମୃତ ; ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ଗୁରୁତର ସାବତ ବାପା

କେନ୍ଦୁଝର : ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ହେଉଥିଲା ସାବତ ଝିଅ। ଏହାଦେଖି ଆକଟ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ସାବତ ବାପାର ମାଡ଼ରେ ଆଖି ବୁଜିଲା ୧୫ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକା ଝିଅ।

Read more

ଏସିଏଫ୍ ସୌମ୍ୟରଂଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ; ସମସ୍ତ ଅଭଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ଦେଲେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

ଉଦଳା : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଏସିଏଫ୍ ସୌମ୍ୟରଂଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ୯ ଦିନ ପରେ ବି ଦେଖାଦେଉଛି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସସ୍ପେନ୍ସ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ

Read more